Od drevených koníkov sme sa dopracovali až po farebné rozprávajúce hračky všakovakých druhov a farieb. Dnes je už toľko možností, že človek niekedy netuší, do ktorého regálu v hračkárstve sa skôr pozrieť. Ak je to aj váš prípad, prinášame zopár tipov na populárne hračky za posledný rok.

1. Lego

Stavebnica LEGO má ešte stále viac ako 76 miliónov internetových vyhľadávaní. Nie je sa čomu čudovať, pretože naozaj nám ponúka veľa možností. Môžete si kúpiť súpravy s tematikou Harryho Pottera so všetkými obľúbenými postavami vašej ratolesti, alebo súpravy Star Wars na zostavenie Hviezdy smrti, či X-wingov a oveľa viac.

2. Barbie

Na druhom mieste v našom zozname najobľúbenejších hračiek roku 2021 so 45 miliónmi vyhľadávaní online počas celého roka je nestarnúca bábika Barbie. Barbie sú na trhu už viac ako 6 desaťročí, no sú kritizované za sexizmus a nerealistickosť. Značky ako Mattel preto začali vyrábať Barbie rôznych rás, rozmanitých typov postavy, uberajúcich sa rôznymi kariérnymi smermi a podobne.

Keď teda kupujete bábiku Barbie, zvážte aj to, ako svoje dieťa do budúcna pozitívne ovplyvniť – napríklad Barbie policajtka alebo podnikateľka môže byť dobrým vzorom.

3. Pop it

Medzi jednoduché zábavné hračky pre deti sa určite radí aj farebné Pop it – jednoduchá anti-stresová hra aj pre viacerých hráčov. Je skvelá na uvoľnenie stresu, trénovanie rýchlosti a prichádzajú v rôznorodých farbách či veľkostiach.

4. UNO

UNO je obľúbenou spoločenskou hrou najmä v období Vianoc a inak tomu nebolo ani tento rok. UNO sa skvelo hodí na večer s rodinou a blízkymi, keďže zapojiť sa môže viacero hráčov a pravidlá sú jednoduché a pochopiteľné aj pre deti.

5. Funko Pop!

Funko Pop bábiky boli tento rok tiež obrovským hitom. Či už vaše deti milujú Marvel, alebo Anime, na túto bábiku s veľkou hlavou je spoľah, pretože prichádza vo všetkých možných podobách. Výsledkom ich popularity je 25 miliónov vyhľadávaní ročne. Navyše sú také roztomilé!