Štýly drevených podláh sa neustále menia. To, čo je teraz populárne, nemusí byť aj o 10 rokov.

Preto sa vždy majiteľom domov hovorí, aby si vybrali takú podlahu, ktorá najlepšie vyhovuje ich vkusu a životnému štýlu, nie momentálne všeobecne najobľúbenejšiemu štýlu.

Vývoj trendov v interiérovom dizajne je však rozhodne zaujímavý a faktom zostáva, že sa vždy všetko do módy nakoniec vracia. Tak neváhajte a vyberte tú, ku ktorej vás srdce ťahá. Históriu vám priblížime krátkym prehľadom.

60-te  až 70-te roky

V 60-tych a 70-tych rokoch sa stali populárnymi koberce a vinyly, zatiaľ čo mnohí ľudia považovali podlahy z tvrdého dreva za nemoderné a celkovo boli skôr v ústraní.

80-te roky

V 80-tych rokoch začali predtým populárne štýly kobercov zo 60-tych a 70-tych rokov (napríklad vlnité koberce) vyzerať zastaralo a mnohí dizajnoví nadšenci vytrhávali koberce a dokončovali podlahy z tvrdého dreva pod nimi. Populárne boli rôzne kvalitné drevené podlahy. Koncom 80. rokov  začal byť v domácnostiach bežný dub alebo javor.

90-te roky

V 90-tych rokoch boli podlahy z tvrdého dreva jednoznačne in. Majitelia domov (a ich interiéroví dizajnéri) znovu objavili, že profesionálne dokončené podlahy z tvrdého dreva sú štylisticky a funkčne najlepšou voľbou podlahy.

Svetlý dub a javor boli stále populárne na začiatku 90. rokov, ale v druhej polovici desaťročia začali zákazníci preferovať podlahy s červenými tónmi, ako je červená breza a brazílska čerešňa a mnohé iné typy dreva. Obľúbeným vzhľadom sa stala aj veľmi lesklá podlaha.

Dnes sa pri oprave podláh zvyčajne  výrobcovia snažia stlmiť červenú tým, že podlahu nafarbia na tmavšiu farbu, alebo použijú inú povrchovú úpravu. Zákazníci často preferujú zemité farby. Nie každý je v dnešnej dobe fanúšikom lesklých podláh a celkovo sa svet možností, aj čo sa týka podláh, otvoril.