Praktické deflektory na bočné okná auta sú dokonalým doplnkom pre každého, kto chce udržať vietor a počasie mimo svojho vozidla a zároveň si užívať čerstvý vzduch po celý rok. Nehovoriac o tom, že sú elegantným a štýlovým doplnkom každého auta, SUV, či dokonca aj nákladného auta. Inštalácia kvalitných deflektorov môže byť hračkou! Prevedieme vás prehľadom rýchleho a jednoduchého procesu inštalácie. S našim návodom hravo nainštalujete deflektory Škoda, Volkswagen a iné.

1. Dôkladne vyčistite okná

Pri čistení nezabudnite na okenný žľab a nechajte okná vyschnúť. Tento krok umožní, aby inštalačný proces prebehol hladko a zaistí správne priliehanie.

2. Identifikujte a otestujte nasadenie častí deflektora

Teraz máte čas jasne určiť a otestovať, na ktoré strany vozidla sú ochranné deflektory určené. V závislosti od zakúpenej sady budú v krabici buď 2 alebo 4 kusy.

3. Vložte deflektor do kanálika

Je čas začať so samotnou inštaláciou a to stiahnutím okna na strane vodiča približne do polovice. Vezmite prednú časť deflektora a zasuňte ho do kanála. Uistite sa, že predná hrana deflektora je na vrchu vonkajšieho parapetu, nie v priehlbine okna vozidla. Ak toto zanedbáte, môže sa stať, že zdvihnutie okna spôsobí poškodenie nového deflektora, alebo skla vozidla.

4. Vložte zadný okraj

Keď je predná hrana zaistená, budete musieť zaistiť opačnú hranu. Začnite miernym vychýlením ochranného deflektora smerom von, kým zadný okraj nezapadnete do okenného kanála. Uistite sa, že v hornej časti je ponechaný malý priestor.

5. Zasuňte deflektor

Po nainštalovaní predného a zadného okraja budete musieť zastrčiť zvyšok deflektora – začnite vpredu a jemne ho stiahnite smerom nadol, kým neprejde vonkajšou stranou okna, a zasuňte okraj do kanála. Postupujte spredu dozadu, kým sa celý nezasunie dnu. Potom ho jednoducho vytiahnite smerom von, aby sa zaistil na mieste.

6. Inštalácia deflektora zadného okna

Začnite identifikáciou spomínaného deflektora pre zadné okno na strane vodiča tak, aby sa tvar a veľkosť zhodovali s oknom vozidla. Uistite sa, že ste odstránili lepiacu podložku (ak je súčasťou) a zasuňte ho smerom nahor na miesto. Jemne potiahnite ochranný deflektor smerom von, aby ste ho správne umiestnili do okenného kanála.

7. Zrolujte okná

Pomaly a opatrne stiahnite predné a zadné okná na strane vodiča. Neaktivujte však funkciu automatického zapnutia (ak je k dispozícii).

8. Opakujte proces pre stranu spolujazdca

Opakujte kroky 3-7 pre stranu spolujazdca. Následne nechajte okná úplne zatvorené aspoň 12 hodín.