Aký druh kávy máte najradšej – mliečnu, čiernu, dve súčasne? Espresso kávovar Melitta LatteSelect ich pripraví rýchlo a efektívne. Zároveň je spoľahlivý a užívateľsky prívetivý. V článku vám tento kávovar podrobnejšie predstavíme.

Chvíľa strávená s hrnčekom alebo šálkou čerstvo uvarenej kávy je takmer terapeutická, najmä ráno. Nielen zanietení labužníci potvrdzujú, že intenzívna vôňa a chuť kávy stimuluje zmysly, no navyše ich aj pozitívne naladí. Aby ste zo zŕn dostali maximum a naservírovali naozaj lahodné espresso, potrebujete dobrého špecialistu – espressovač, ktorý funguje rýchlo, inteligentne, bezproblémovo a nevyžaduje zložitú obsluhu.

Intuitívne ovládanie a pamäť

Toto je LatteSelect od Melitty. Je vybavený veľkým, dobre čitateľným, intuitívnym dotykovým displejom – jednoducho stlačíte ikonu na paneli zariadenia a vaša „objednávka“ je okamžite zrealizovaná. Môžete si vybrať svoju obľúbenú kávu z 12 predprogramovaných druhov a pridať do tohto zoznamu svoje osvedčené recepty. LatteSelect si zapamätá nastavenia pre šesť osôb (funkcia: Moja káva).

Veľkou vymoženosťou je dvojkomorová nádoba na zrnkovú kávu (Bean Select). Tie s jemnou chuťou sa odporúčajú na prípravu mliečnych nápojov, do čiernych nápojov najmä na espresso – aromatickejšie a silnejšie zrnká. Samozrejme, vy sa rozhodnete, ktoré z nich použijete. Stačí pohnúť malou páčkou na nádobe.

Jednoduchosť a dôslednosť

Kávovar LatteSelect sa veľmi jednoducho používa. Na dotykovom paneli si vyberiete svoju obľúbenú kávu. Množstvo vody a mlieka si nastavíte gombíkom podľa seba. Tým však možnosti nekončia. V režime DoubleCup si môžete pripraviť dve čierne kávy alebo dve kávy s mliekom súčasne.

Máte doma len mletú kávu? Žiaden strach! Tomu je prispôsobený aj LatteSelect. Stačí ju dať do samostatnej nádoby, ale pozor – maximálne jedna odmerka! Ak do troch minút nepripravíte nápoj, prístroj sa automaticky vráti do režimu prípravy kávových zŕn.