Brilantné a ostré snímky z najnovšej technológie tepelného zobrazovania umožňujú vidieť viac zo svojho okolia ako kedykoľvek predtým, a to dokonca aj po zotmení. Vylepšite vašu schopnosť prenasledovať veľkú zver, chrániť svoj dobytok pred predátormi, alebo hľadať ostatných v loveckej skupine od súmraku do úsvitu vďaka termovízií. Užite si tieto užitočné funkcie napríklad u skvelej termovízie Hikmicro Gryphon. Predstavme si, ako táto metóda funguje a prečo ju potrebujete pri love využívať.

Ako to funguje?

Špeciálny senzor zbiera infračervené žiarenie z cieľového objektu. Infračervené detektory vytvárajú teplotný vzor objektu, alebo prostredia, čo je známe ako termogram. Ten sa potom prevedie na elektrický signál spracovaný doskou plošných spojov na displej. Na obrazovke, alebo v okulári vidieť rôzne farby predstavujúce intenzitu infračerveného žiarenia zozbieraného z prostredia. Pretože zviera bude „teplejšie“ ako prostredie, ľahko na konečnom obrázku vynikne.

V dnešnej dobe je už na výber z veľkého množstva modelov termovízií a k dispozícií sú aj lacnejšie, no rovnako spoľahlivé možnosti ako napríklad praktická termovízia INFIRAY, čiže pri výbere tej vašej sa medze nekladú a vaša peňaženka nemusí nevyhnutne utrpieť veľké straty.

Čo dokáže termovízia?

V prvom rade umožňuje rýchlo rozpoznať objekty záujmu v akýchkoľvek podmienkach, či už v úplnej tme a či cez oslňujúce svetlo, alebo opar. Môžete tak tiež zaznamenať video s geoznačkami a statickými obrázkami, aby ste si ich mohli prehrávať ešte dlho po skončení dňa. Odolné puzdro a intuitívne ovládacie prvky umožňujú ovládanie jednou rukou dokonca aj v drsných poveternostných podmienkach, pričom zachovávajú spoľahlivé tepelné zobrazovanie v tých najnáročnejších, niekedy až ťažko dostupných vonkajších prostrediach.