Rodina, priatelia a známi každého poľovníka mi dajú s istotou za pravdu, že výber toho správneho darčeka pre poľovníka nemusí byť až taká fuška. Je oveľa jednoduchšie zaobstarať darček tým, ktorí sa niečomu aktívne venujú ako ľudom, ktorých záujmy a obľúbené činnosti sa dajú len ťažko odhadnúť.

Pozrime si spolu pár užitočných tipov na darčeky pre poľovníkov:

  1. Správne oblečenie – oblečenie pre poľovníkov je naozaj skvelým darčekom, ktorým nikdy nesklamete. Tu však platí len jediná zásada. Dávajte si pozor na správnu veľkosť!
  2. Puškohľad – takáto šikovná vecička poteší každého poľovníka. Ak sa však v tomto smere neorientujete, tak s jeho správnym výberom môžete mať problém. Aj preto sa obráťte na skúsených predajcov, ktorí vám vždy s radosťou pomôžu.
  3. Sprej na medvede – aby vaši blízky boli vždy pri potulkách lesom v bezpečí, tak sprej na medvede je tým správnym darčekom. Jeho použitím sa ohrozenie minimalizuje až o niekoľko percent. Čo sa ceny týka, tak spreje na medvede vychádzajú od cca 30 eur a vyššie.
  4.  Poľovnícky batoh – každá žena mi dá za pravdu, že nie je nič otravnejšie ako nosiť všetky potrebné veci v rukách. V každodennom živote potrebujeme pri sebe nosiť nespočetné množstvo vecí. O čo viac budú potrebovať poľovníci ich batoh pri potulkách lesom. Nepremokavý poľovnícky batoh poteší každého jedného milovníka prírody.

Bezpečie na prvom mieste

Každý jeden z nás má z detstva naučenú frázu, ktorá znie približne takto: „zdravie je na prvom mieste,“ a áno je to úplná pravda. Aj preto sa treba o naše zdravie starať a vyhýbať sa situáciám, ktoré nám naše zdravie môžu poškodiť, či už len na krátku dobu alebo aj na celý život.

Poľovníctvo rozhodne patrí k činnostiam, pri ktorých nie je o adrenalín núdza. V lesa sa treba mať vždy na pozore. Pred vyvrtnutým členkom vás môže zachrániť vhodne zvolená pevná obuv. Pred nachladnutím správny výber oblečenia, no a pred divou zverou vás uchráni sprej/ petardy/ rapkáčik. Nepodceňujte silu lesa a buďte vždy pripravení!