Otvorené okná a dvere počas letnej sezóny sú ako srdečná pozvánka pre hmyz aby sa usídlil u vás doma. Je takmer nemožné, aby ste sa tomu vyhli a to najmä ak mávate večer často zasvietené svetlá v dome.

Existuje však jednoduchý a účinný spôsob, ako sa tomu vyhnúť, a je ním účinná sieť proti hmyzu na dvere a okná. Jej funkciou je chrániť pred hmyzom, ale umožniť priechod vzduchu a svetla. Je bežná najmä na otvoroch stanov a môže byť namontovaná samozrejme aj na oknách a dverách miestností , kde sa spáva , aby sa predišlo uštipnutiu hmyzom, chorobám ktoré prenáša a otravnému zvuku, ktorý s celou záležitosťou ide ruka v ruke.

Mnoho sieťok proti hmyzu je dnes už vyrobených s mikromembránami, ktoré navyše blokujú častice peľu, prachu a sadzí. To značne uľahčuje život najmä alergikom. Sieťku si môžete vystrihnúť a prispôsobiť oknu, či dverám. Dajú sa jednoducho pripevniť a to samolepiacim popruhom, alebo suchým zipsom.

Domáce spôsoby ako odplašiť hmyz

Pre odplašenie hmyzu poznáme aj mnohé rady starých materí. Na dosiahnutie požadovaného efektu umiestnite na svoje izbové parapety jeden z nasledujúcich „lektvarov“:

  • Ocot proti mravcom
  • Mätový olej proti mravcom, pavúkom, voškám, chrobákom, húseniciam, blchám, muchám, všiam, a moliam
  • Esenciálny olej z levandule a eukalyptu proti komárom

Ochrana pred hmyzom a kemping

Keď kempujete v oblastiach s veľa hmyzom, je potrebné dostatočne sa pripraviť, aby ste mohli pokojne spať a vyhnúť sa otravnému hmyzu. Na odplašenie hmyzu samozrejme pomôže prenosný repelent, alebo hmyz odplašujúci náramok, no ak sa chcete vyhnúť zbytočným chemikáliám k dispozícií je tiež už spomínaný stan so sieťkou, a taktiež klobúk so sieťkou, ktorý so sebou môžete zobrať kamkoľvek chcete.